Vlagt u met ons mee?

Maandag 17 mei 2021

Vlagt u met ons mee? 

Onze gemeente heeft vele culturele tradities. Zo hebben historische dorpskernen en gehuchten hun eigen jaarlijkse sacramentsprocessie en bijbehorende Bronkfeesten. Een traditie waar we met z’n allen bijzonder trots op zijn.

Deze terugkerende tradities kunnen we ook dit jaar niet vieren zoals we dat zouden willen. De coronacrisis maakt het samen zijn en samen vieren niet mogelijk.

Thuis en toch samen

Het is wel mogelijk om deze trots samen uit te dragen door tijdens de Bronkdagen de Nederlandse en/of de gemeentevlag te laten wapperen. Onze gemeentevlag staat voor verbinding en is daarom een mooi symbool aan alle vlaggenstokken of gevels. Doe mee aan deze mooie traditie en hang de vlag uit. Samen houden we onze tradities levend. 

Verkooppunten

Bij onderstaande adressen kunt u de gemeentevlag kopen voor € 12,50.  De vlag is 150 x 100 cm.


• Banholt, Spar, Dalestraat 23
• Eijsden, Plus Custers, Breusterstraat / Cramignonstraat 1
• Eijsden, Servicepunt Eijsden, Breusterhof 8
• Gronsveld, Van Wel levensmiddelen, Rijksweg 67
• Margraten, DA Drogisterij Monique, Amerikaplein 4
• Margraten, Hubo, Aan de Fremme, 50
• Margraten, gemeentehuis, Amerikaplein 1

Vlaggen protocol

Wanneer kan ik de Nederlandse vlag uithangen? Nederland kent geen wettelijke regels voor het gebruik van de vlag. U mag als burger, bedrijf of organisatie op alle dagen van het jaar de vlag uithangen. Er zijn wel regels voor het vlaggen vanaf Rijksgebouwen. Die staan in de vlaginstructie. Burgers, bedrijven en organisaties kunnen de instructie volgen als richtlijn. Dit is niet verplicht.