Aanplant oversteekboom eikelmuis
Woensdag 26 november zijn in onze gemeente twee oversteekbomen voor de eikelmuis geplant door Raymond Tilmans namens de Provincie Limburg en wethouder Nadine Steijns-Huids. De bomen staan op een belangrijk punt in de verbindingszones van de eikelmuis en moeten op termijn een natuurlijke brug vormen over de Sint Geertruiderweg. De aanplant markeert bovendien de start van het aanplantseizoen, waarin in totaal ruim 55.000 bomen en struiken tussen het Savelsbos en de Bemelerberg worden geplaatst. Daarmee wordt het voor eikelmuizen en andere klauterende dieren mogelijk om veilig de weg over te steken.
In de rest van Zuid-Limburg is de eikelmuis uitgestorven, maar in Eijsden-Margraten niet. “We zijn er trots op dat dit bijzondere dier zich hier in het Savelsbos en Bemelerberg thuis voelt, en dat we het leefgebied kunnen stimuleren met deze bijzonder goede samenwerking. Daar blijven we ons voor inzetten,” aldus de wethouder.
Het project is een breed samenwerkingsverband tussen Provincie Limburg, Staatsbosbeheer, Het Limburgs Landschap, Natuurrijk Limburg, OmniVerde, GaiaZOO, Stichting Trees For All en gemeente Eijsden-Margraten. Zij richtten de afgelopen periode meerdere percelen in. Daarnaast laten tientallen particuliere grondeigenaren hagen en oversteekbomen aanplanten. Kleine, slimme ingrepen blijken van grote waarde voor bedreigde soorten en voor een landschap waarin zowel verkeer, bewoners als natuur een plek hebben.
Met deze nieuwe oversteekbomen wordt een stap gezet in het verbinden van het leefgebied van het Savelsbos met gebieden in Voeren.
Illustratie door Maxime Brice