Luchtkwaliteit Eijsden-Margraten beter dan Limburgs gemiddelde

Maandag 6 februari 2023

Onlangs verscheen het GGD-rapport: ‘Luchtkwaliteit en Gezondheid in Limburg’. Uit dit rapport blijkt dat de luchtkwaliteit in Limburg de afgelopen jaren sterk verbeterd is. Ook in gemeente Eijsden-Margraten zien wij verbetering. Zo blijkt dat inwoners uit onze gemeente, samen met o.a. Gulpen-Wittem, Simpelveld en Vaals, het minst worden blootgesteld aan stikstof. Deze luchtverontreiniging wordt grotendeels veroorzaakt door wegverkeer en industrie. Daarnaast scoort onze gemeente ook op het gebied van fijnstof beter dan het gemiddelde in Limburg.

De luchtkwaliteit in onze woon- werk, en leefomgeving is belangrijk voor onze gezondheid. Denk aan het voorkomen van ziekten, vroegtijdige sterfte en astma bij kinderen. Om deze reden blijft de gemeente Eijsden-Margraten vooral kijken naar het verder verbeteren van de luchtkwaliteit. Mark Gerritsen wethouder Milieu en Duurzaamheid: “Schone lucht is een belangrijke voorwaarde voor een gezond en goed leven. Daarbij kijken we ook over de landsgrenzen heen en werken we samen met grensgemeenten, de provincie en het ministerie om luchtvervuiling aan te pakken”.