Herinrichting Withuis start 23 februari
Op maandag 23 februari 2026 start de gemeente met de herinrichting van Withuis. De weg wordt veiliger en toekomstbestendig ingericht, passend bij een 30 km/u-weg. De werkzaamheden duren naar verwachting tot medio juni 2026.
Doorgaand verkeer van en naar België
Tijdens de werkzaamheden is Withuis afgesloten voor doorgaand verkeer. Verkeer van en naar België wordt met borden omgeleid via de A2. Fietsers van en naar België worden omgeleid via Mesch. Deze omleidingen gelden gedurende de hele werkperiode.
Fasering van het werk
Voor de bereikbaarheid van de kern Withuis wordt het werk in drie hoofdfasen uitgevoerd:
- Fase 1A (week 9 t/m 14): Withuis tussen de Belgische grens en Voerstraat en de zijstraat tegenover Kommelsweg.
- Fase 1B (week 13 t/m 14): de kruising Moelingerweg - Meschermolen wordt in een korte subfase uitgevoerd.
- Fase 2 (week 15 t/m 24): Withuis vanaf Meschermolen tot aan Kommelsweg.
- Fase 3 (week 22 t/m 24): de kruising Withuis - Kommelsweg wordt in een korte fase uitgevoerd.
Bereikbaarheid Mesch
Mesch blijft tijdens fase 1 en 2 bereikbaar via de gebruikelijke route Rijksweg – Kommelsweg – Steenbergweg. Tijdens fase 2 wordt tijdelijk gewerkt met éénrichtingsverkeer op de Rijksweg (vanaf de afrit A2 tot aan Withuis) en Kommelsweg. Dit is nodig om op de Rijksweg tijdelijk langsparkeerplaatsen te kunnen realiseren. In fase 3 wordt het kruispunt Withuis–Kommelsweg aangepast. Tijdens deze werkzaamheden geldt tijdelijk tweerichtingsverkeer op de Steenbergweg.
Bereikbaarheid Brasserie de Grens
Brasserie de Grens blijft tijdens de werkzaamheden toegankelijk.
Meer informatie
Actuele informatie, planning en omleidingsroutes zijn te vinden op www.eijsden-margraten.nl/herinrichting-withuis.
We begrijpen dat de werkzaamheden en afsluiting tijdelijk voor overlast kunnen zorgen. We doen ons best om de hinder zo beperkt mogelijk te houden en vragen uw begrip en medewerking.