Wij gebruiken op onze website cookies zodat u de website goed kunt gebruiken. Dit zijn analytische cookies en cookies van YouTube. Wilt u deze website bezoeken? Dan gaat u akkoord met het gebruik van deze cookies.

09 februari 2024

Wethouder Mark Gerritsen vertelt over plaatsing extra transformatorkasten

Het elektriciteitsnet raakt de laatste jaren steeds meer overbelast. Dit is een landelijk probleem. Toch willen we allemaal gebruik blijven maken van energie. Daarom voert energiebeheerder Enexis flink wat werkzaamheden uit. Zo moeten er zwaardere kabels komen en extra transformatorkasten. Wethouder Mark Gerritsen vertelt:

Waarom extra transformatorkasten?

“Steeds meer mensen koken en verwarmen hun huis elektrisch of rijden een elektrische auto. Ook heeft 43% van onze woningen zonnepanelen. We vragen allemaal steeds meer van het elektriciteitsnet. Daarom moet het elektriciteitsnet aangepast worden. Transformatorkasten zijn nodig zodat we straks allemaal nog voldoende capaciteit hebben om onze dagelijkse behoefte van stroom te voorzien.”

Wanneer worden deze geplaatst?

“In onze gemeente komen er 168 transformatorkasten bij. Dit moeten we realiseren voor 2030. Grote kans dat er ook bij u in de buurt de komende tijd gewerkt wordt aan het elektriciteitsnet.”

Waar komen deze transformatorkasten?

“Transformatorkasten zijn vergunning-vrij, een beslissing van het Rijk. Enexis zoekt samen met de gemeente naar plekken waar deze kasten nodig zijn. We vinden het belangrijk dat deze op een verkeersveilige plek staan en passend in de omgeving. Een belangrijke stap op weg naar het verduurzamen van onze gemeente.”

Foto van wethouder Mark Gerritsen

Meer nieuws

04 maart 2024

Kloostercomplex Rijckholt opnieuw veilige haven voor Oekraïense vluchtelingen

Vanaf 1 maart aanstaande tot 31 december 2027 huurt de gemeente een deel van het kloostercomplex Rijckholt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Het gaat om het nu nog ongebruikte deel van gebouwdeel C. Beter bekend als het oude verpleeghuis waarin ook de Domus van het Leger des Heils zit. Op deze locatie zullen we maximaal 50 personen tegelijk opvangen.

04 maart 2024

Gebruik zwembad Eijsden voor 5 jaar gegarandeerd

Op 1 maart ondertekende gemeente Eijsden-Margraten de exploitatieovereenkomst met SWEM BV. Hiermee is het gebruik van het zwembad in Eijsden voor de duur van 5 jaar gegarandeerd.

04 maart 2024

Binnensportaccommodaties voor 5 jaar geregeld

Op 1 maart ondertekende gemeente Eijsden-Margraten de exploitatieovereenkomst met Vebego Facility Solutions. De binnensportaccommodaties zijn hiermee voor de duur van 5 jaar geregeld.

Heeft u kunnen vinden wat u zocht?